https://a.kolobrzeg.pl/wp-content/uploads/2015/03/tlo2.jpg

Kawiarnie, cukiernie i lodziarnie w Kołobrzegu

Lodziarnia
Lorme ispum Lorem ispum2
Adres przyklad
111 111 111
7:30 - 15:00
Dania na wynos Płatność kartą Sala dla palących Stoliki na zewnątrz Darmowe Wi-Fi TV w lokalu Dowóz dań Serwujemy alkohol Lokal przystosowany dla niepełnosprawnych Obsługa kelnerska Klimatyzacja / ogrzewanie Dostępny parking

 

Któż z nas nie lubi słodkich chwil, które w sposób wysublimowany drażnią nasze podniebienie. W Kołobrzegu jest mnóstwo miejsc, które zaspokoją Twoje słodkie żądze.
 
Kawiarnia – etymologicznie miejsce gdzie podaje się kawę. Pierwsza ponoć powstała w Kairze w XVI wieku. Obecnie jest to lokal gastronomiczny będący miejscem spotkań towarzyskich, w którym obok kawy podaje się różne napoje (herbata, wino itp.) oraz dania deserowe (ciasta, lody, desery).
 
Cukiernia – najczęściej jest to sklep sprzedający wyroby cukiernicze takie, jak ciasta, ciasteczka, torty, pączki. Często cukiernia jest połączona z lodziarnią lub piekarnią. Są również cukiernie, które spełniają rolę kawiarni, czyli miejsca gdzie na miejscu możemy w miłej atmosferze skonsumować coś słodkiego.
 
Lodziarnia – tu można kupić różnorodne lody, mrożone jogurty oraz sorbety (orzeźwiające mrożone desery, robione z posłodzonej wody z zamrożonymi owocami, ewentualnie winem lub likierem). W tym miejscu lody serwuje się na 2 sposoby – w wafelku lub pojemniku na wynos, a także na zasadzie kawiarni na miejscu. Na ogół jest to kilka gałek z takimi dodatkami jak bita śmietana, różnorodne polewy, zarówno zimne, jak i gorące, owoce, bakalie itp.
 
Kawiarnie, cukiernie i lodziarnie w Kołobrzegu to miejsca, które zapamiętasz na długo. Oryginalne receptury, świeże składniki, fantastyczny sposób podania, to cechy, które wyróżniają kołobrzeskie lokale gastronomiczne.

 

Ciekawostka:
Czy wiesz, że w Azji bardzo popularne są tzw. Kocie Kawiarnie, w których nie można napić się kawy czy herbaty ani zjeść ciasteczka, a chodzi się tam tylko po to, by pobawić się z kotkami. Dlaczego – otóż w Azji trudno jest uzyskać zgodę na posiadanie zwierzęcia, a koszt jego utrzymania przewyższa możliwości wielu ludzi. Dlatego też znaczna część miłośników kotów nie może pozwolić sobie na posiadanie własnego pupilka. Dlatego też każdy miłośnik kotów może spędzić czas ze swoimi ulubieńcami, żeby poprawić sobie nastrój w takim właśnie lokalu, ale należy zarezerwować sobie miejsce ze sporym wyprzedzeniem.